A sikerről és a példamutatásról – interjú dr. Orsós Zsuzsannával

2023. május 22, hétfő

Dr. Orsós Zsuzsanna biológussal, rákkutatóval, cigány aktivistával, a pécsi orvoskar Orvosi Népegészségtani Intézetének egyetemi adjunktusával készített interjút a hvg.hu.

A beszélgetésből kiderül, hogy egy németkéri beás cigány család hetedik, legkisebb gyermekeként született. Nagyon jó tanuló volt, már első osztályos korában jutalomkönyvet kapott a bizonyítványa mellé. 2010 óta a PTE ÁOK Orvosi Népegészségtani Intézetében tanít betegségmegelőzést és epidemiológiát. A hátrányos helyzetű gyerekek oktatásáért dolgozó Bogdán János Alapítvány elnöke. 2020-ban Magyar Arany Érdemkeresztet kapott, és a példaképek között említik az „Egy sor cigány – Huszonnégy mai magyar” és az „50 elszánt magyar nő” című könyvekben.

A hvg.hu-nak beszél sikere titkáról, kutatási területéről, a példamutatás erejéről, valamint arról is, miért kilátástalanabb ma a mélyszegénységben élő gyerekek sorsa, mint korábban.

Forrás:

hvg.hu