Menu

Hírek

« vissza « előző hír | következő hír »

Projektre fel! – Kutatói ötlet a startvonalon - az Innovációs Klub eseménye – május 27.

2025. május 12, hétfő

Az ÁOK következő Innovációs Klubjának fókuszában a résztvevők gyakorlati példákon keresztül ismerhetik meg a projektesítés fő lépéseit, a projekt validálásának és tervezésének kulcslépéseit, a megvalósíthatóság, az innovációs érték és a hasznosíthatóság szempontjait, valamint azt, hogy milyen jogi szempontokat és szellemi tulajdonvédelmi-oltalmi lehetőségeket érdemes figyelembe venni az egészségügyi innovációk előkészítésében.

Szó lesz a tudományos és piaci gondolkodás összehangolásának kihívásairól, mindazokról az akadályokról és lehetőségekről, amikkel egy kutató szembesülhet, amikor ötletét a gyakorlatba szeretné átültetni. Megvizsgálják, hogyan lehet egy kutatói ötletet céges együttműködésre vagy KFI pályázatra előkészíteni, mire kell különösen figyelni, amikor kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatot írunk. Megvitatják, miben térnek el ezek a kiírások az alapkutatási pályázatoktól, hogyan jelenik meg bennük a piaci hasznosíthatóság és a társadalmi hatás, illetve milyen szempontokat kell figyelembe venni, ha céges partnerrel közös projektben gondolkodunk. Gyakorlati példákkal, tapasztalatokkal és tanácsokkal segítik a kutatókat a sikeres pályázatkészítésben.

Az esemény végén kötetlen beszélgetésre és kapcsolatépítésre is lehetőség nyílik.

Időpont: 2025. május 27., 17 óra

Helyszín: ÁOK dékáni tanácsterem

Program:

17:00 – 17:20 – Dr. Liber Noémi: Kutatás, együttműködés, innováció – jog és szellemi tulajdon a gyakorlatban

17:20 – 17:40– Dr. Márk László: Megvalósítani csak a lehetetlent érdemes - innováció a gyakorlatban

17:40 – 18:00 – Dr. Veres Balázs: BiochemCity: mobilapplikáció a biokémia tanulásához, illetve oktatásához

18:00 – 18:10 – Kincs Gergely: Tudásból érték – így lesz a kutatásodból piacképes megoldás

Dr. Liber Noémi: Kutatás, együttműködés, innováció – jog és szellemi tulajdon a gyakorlatban

Hogyan lehet megvédeni egy kutatási ötletet még az első publikáció előtt? Milyen jogi csapdákat rejt egy klinikai vizsgálat vagy orvostechnikai eszköz fejlesztése? Hogyan osszuk meg a szellemi tulajdonjogokat céges partnerrel? A 20 perces előadásban közérthető példákon keresztül ismerhetik meg a résztvevők, miként kezelhetők a kutatás és innováció során felmerülő jogi kérdések. Várják mindazokat, akik publikálnak, pályáznak, fejlesztenek, vagy éppen csak most kezdenek el gondolkodni egy jó ötleten.

Dr. Márk László: Megvalósítani csak a lehetetlent érdemes - innováció a gyakorlatban

Az előadó néhány megvalósított ipari kutatásfejlesztési projekt bemutatásával vázolja fel azt az utat, amit bejártak munkájuk során, ismerteti a felépített innovációs stratégiákat és a hosszú évek során tapasztalt buktatókat.

Dr. Veres Balázs: BiochemCity: mobilapplikáció a biokémia tanulásához, illetve oktatásához

A „BiochemCity” egy nyelvfüggetlen, mobileszközökre optimalizált alkalmazás, ami szakít az eddigi gyakorlattal, és nem tesztkérdések és fogalmak adatbázisát nyújtva, vagy kérdés-felelet kártyák segítségével próbálja átadni a biokémia törzsanyagát, hanem egy forradalmian új „edutainment” környezetbe helyezve vezeti végig a felhasználót az anyagcsereutak hálózatán. A koncepció azon alapul, hogy az anyagcsereutak felfoghatók valós úthálózatként, plasztikusan szemléltetve az egymástól a tananyagban távol lévő részek valós kapcsolatát. Erre a térképre építettek fel egy 3D-s várost, ami megteremti az applikáció kerettörténetét.

Kincs Gergely: Tudásból érték – így lesz a kutatásodból piacképes megoldás

A publikáción túl, avagy hogyan hasznosíthatod kutatási eredményeidet, tudásodat a piacon, vagy válhatsz akár vállalkozóvá közösen az egyetemmel? Milyen lehetőségeket kínál erre a PTE és a PTE Inno-Capital Kutatáshasznosító és Fejlesztő Kft.?

A részvételi szándék jelzését az alábbi linken várják:

forms.office.com