Menu

Hírek

« vissza « előző hír | következő hír »

„Nagy öröm, hogy a résztvevők magas színvonalúnak értékelték a konferenciát”

2025. május 8, csütörtök

Sikeresen lezajlott a fennállásának 70. évfordulóját ünneplő Országos Tudományos Diákköri Konferencia 37. Orvos- és Egészségtudományi Szekciója április 22-25. között a PTE Általános Orvostudományi és Egészségtudományi Karain. A szekció 79 tagozatában mintegy 1200 hallgató mérte össze tudását, a szakmai zsűri közel 600 előadást hallhatott. Az 1400 vendég fogadása és ellátása komoly szervezőmunkát igényelt, amiből – a sok pozitív visszajelzés nyomán - jelesre vizsgázott a pécsi csapat. Az országos program megvalósításának hátteréről, tapasztalatairól dr. Pintér Erika professzor, az Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető elnöke, a pécsi orvoskar Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke, és dr. Pytel Bence, az Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető koordinátora mesélt.

Schweier Rita írása

„A 70. OTDK 37. Orvos-és Egészségtudományi Szekciója évek óta a legnépesebb szakága a versenynek. A karok szintjén az ÁOK, a GYTK és az ETK is érintett volt, valamint a hallgatói programokban a TTK-val is volt átfedés, hiszen szintén Pécs adott otthont a Fizika-, Földtudományok- és Matematika Szekciónak. Nagyon sok ember segítségére és aktív közreműködésére volt szükség az esemény létrejöttéhez, összesen 120-130 munkatárs dolgozott a program sikerén, hogy a közel 1400 vendég minden téren elégedett legyen. A tervezésnél ez a létszám félelmetesnek tűnt, de a Pécsi Tudományegyetem közössége ismét megmutatta, hogy megfelelő kommunikációval, közös munkával, kreatív idő- és helykihasználással egy ekkora horderejű eseményt is magas szinten meg lehet szervezni” - nyilatkozta dr. Pytel Bence, az Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető koordinátora.

Mint mondta, amellett, hogy ez egy komoly megmérettetés, egyben egy közösségi program is, ezért igyekeztek hallgatóközpontú, könnyed atmoszférát teremteni. Különlegességét az adta, hogy a diákok mellett több mint 300 oktató munkatárs is jelen volt, részt vállalva a konferenciából, aminek a belső kommunikáció mellett legalább olyan lényeges része volt külső megjelentetése is. 

„Büszke vagyok arra a kapcsolati rendszerre, amit az elmúlt másfél év alatt alakított ki a négy magyarországi egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa és az Országos Tudományos Diákköri Tanács. 2024 decembere óta folyamatos, napi szintű megbeszéléseket folytattunk a tudományos programról. Rengetek apróság volt, amire figyelni kellett, de addig dolgoztuk át és formáltuk a tagozatokat, amíg azt mindenki elfogadhatónak találta. Sikerült mindenben konszenzusra jutnunk” - tette hozzá.

Dr. Pytel Bence úgy vélte, hogy két komoly kihívással kellett szembenézniük: az egyik a program megfelelő átlátása és átgondolása volt, amiben nagy segítséget jelentett az, hogy a szakmájukban kiváló szolgáltatókkal és munkatársakkal tudtak együtt dolgozni, a másik pedig az eredményhirdetés megvalósítása. Utóbbi kapcsán a nehézséget az jelentette, hogy a két tagozati nap lezárásaként összeült a főzsűri, és éjszakába nyúlóan tanácskozott. Csak ezután lehetett a másnapi záróceremóniára felkészülni, elvégezni a nyomdai munkákat, majd reggelre elkészíteni az okleveleket, az összegző prezentációval és a díjakkal. Mint mondta, az előadások felét lehetett díjazni, ám így is több mint két órán át zajlott az eredményhirdetés.

„Egy ezer fő feletti konferenciát nem lehet profi rendezvényszervező cég nélkül megvalósítani. Óriási terhet vett le a vállunkról a Kulcsár Erika vezette Nexus Kft., mert megoldották a szakmai programokon kívüli, egyéb feladatokat. Köszönettel tartozunk továbbá dr. Nyitrai Miklós dékán úrnak és az orvoskar vezetésének, hogy jelentős anyagi támogatással járultak hozzá a szervezési költségekhez” - hangsúlyozta dr. Pintér Erika professzor, az Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető elnöke, a pécsi orvoskar Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke.

Mint mondta, nagy öröm volt látni és hallgatni az ország legjobbjait, az egyetemek legkiemelkedőbb hallgatóit, akiknek előadásai akár egy PhD-védésen is megállnák a helyüket. A sok fantasztikus prezentáció komoly fejtörést okozott a zsűrinek, amikor a sorrend felállításáról kellett döntenie.

„Óriási öröm az is számunkra, hogy – akár szóban, akár írásban érkeztek a visszajelzések – a résztvevők nagyra értékelték a szervezőbizottság munkáját, a konferenciát pedig magas színvonalúnak ítélték. Többen kiemelték a gálaestet, ahol különleges fényfestéssel is találkozhattak. A kellemes tavaszi időjárásnak köszönhetően a dr. Grastyán Endre elméleti tömb mögötti udvarban egy OTDK-PÉCS mashup-műalkotást is kiállíthattunk. Nagy érdeklődés övezte az anatómiai rajzokból összeállított tárlatot, ahogyan a Well-Being programokat is” - fűzte hozzá.

Dr. Pintér Erika aláhúzta: örültek annak is, hogy a négy képzőhely oktatóinak és hallgatóinak színe-java részt vett az eseményen, sőt, a határon túlról, Erdélyből, a Vajdaságból és Kárpátaljáról is érkeztek magyar diákok és tanárok.

Kiemelték: büszkeséggel tölti el őket, hogy sikeresen megbirkóztak egy komoly kihívással, aminek magas szintű teljesítésében sok ember munkája és együttműködése rejlett.

„Bevallom, elfáradtam az esemény végére, viszont úgy gondolom, hogy eddigi pályafutásom egyik legnagyobb feladatát sikerült megoldanom, amire büszkén, hálával tudok visszatekinteni. Nagy öröm volt egy ilyen klassz csapat részének lenni! Igazán az eredményhirdetésen kezdtem megnyugodni, élveztem a visszamaradt perceket, láttam az elégedett mosolyokat. A sok, közösen megélt, értékes pillanatért mindenképp megérte a fáradozásunk!” - összegezte dr. Pytel Bence.

Fotó:

Verébi Dávid