Fotók
Transzlációs Intervenciós Endoszkópos Központ megnyitó ünnepsége
csütörtök, 17 október, 2019
A Klinikai Központ I. számú Belgyógyászati Klinikáján közel 200 millió forint értékben alakították ki a Transzlációs Intervenciós Endoszkópos Központot, amit október 17-én ünnepélyes keretek között adtak át. A nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő felszerelésű központba a legmodernebb endoszkópos eszközök mellett altatógépet és intervenciós beavatkozásokat támogató röntgenberendezést is beszereztek. Ezáltal olyan súlyos kórképekben, mint a nekrotizáló hasnyálmirigy-gyulladás, a hosszan tartó nagyobb sebészeti beavatkozások helyett a beteget jóval kevésbé megterhelő endoszkópos beavatkozások is elérhetővé válnak.
Kapcsolódó tartalom: Átadták a Transzlációs Intervenciós Endoszkópos Központot
Fotó: DANI Csaba, PTE ÁOK Oktatástechnikai és Szolgáltatási Osztájy