Hét magyar egyetem fért fel a világ legjobbjai közé - köztük is az élen a PTE ÁOK

2017. december 8, péntek

A Times Higher Education 2018-as rangsora alapján a világ két legjobb egyeteme Angliában található, azaz 14 év után most először nincs amerikai intézmény a top2-ben. A világ legjobb egyeteme az Oxford, a második pedig a Cambridge.

A 3-7. helyen amerikai egyetemek vannak (Californaa, Stanford, Massachusetts, Harvard Princeton), a Chicagói egyetem a 9. helyen áll.

A Top 10-be még két európai egyetem került: az Imperial College London és a zürichi Szövetségi Műszaki Főiskola (ETH)

A világ legjobb 1000 felsőoktatási intézményének listájára hét magyar egyetem is felfért, bár elég tág intervallumban:

• Semmelweis Egyetem (401-500.)
  • ELTE (601-800.)
  • Pécsi Tudományegyetem (601-800.)
  • Szegedi Tudományegyetem (601-800.)
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (801-1000.)
  • Corvinus (801-1000.)
  • Debreceni Egyetem (801-1000.)

A teljes lista itt tekinthető meg: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2018/world-ranking#!/page/0/length/-1/sort_by/scores_overall/sort_order/asc/cols/scores

A lista készítői 11 képzési területre lebontva is vizsgálták az egyetemek kiválóságát. Az orvos-egészségtudományi területen a hazai egyetemek közül a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara került a Semmelweis mellé a 301-400. helyre, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem pedig a 401-500. helyre. Az élettudományok képzésterületi rangsorán szintén a 301-400. helyen végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem.

A világrangsor készítői a képzésterületek vizsgálata során - az összegyetemi rangsorhoz hasonlóan - öt terület mutatói alapján mérik az intézményeket, ezek az oktatási környezet, kutatás, idézettség, ipari bevételek és nemzetközi orientáció. A THE idén összesen 11 képzésterületben rangsorolta a világ legjobb egyetemeit, a korábbi 100-as listák mellett ezúttal top 200-as, valamint top 500-as rangsorokat is készítettek.

Forrás

index.hu