"Ha újra születnék, akkor is orvos lennék" - interjú a PTE ÁOK egykori hallgatójával

2017. február 20, hétfő

Dr. Alzubi Ali a Pécsi Orvostudományi Kar egykori hallgatója ma az orosházi kórház sebészetét vezeti, 2009-ben avatták sebész szakorvossá, 2012-ben pedig egy másik álma is teljesült, klinikai onkológus lett. Azt mondja, a magyar képzés rendkívül magas színvonalú.

"– Amikor összejövünk mi külföldről érkezett kollégák, mindig kiderül, hogy a magyar oktatást az egyik legjobbnak tartják a világon. Ilyenkor én nyugodt vagyok, hogy ide kerültem, itt tanulhattam, itt szereztem a diplomámat és a szakvizsgáimat – vallja és hozzáteszi, nem volt egyszerű eljönni Szíriából 18-19 évesen és belecsöppenni egy merőben más kultúrába, megtanulni a magyar nyelvet... ."

A teljes interjú az Oroscafé oldalán olvasható.