Tárgyi adományok a klinikáknak és a kórházaknak a Pécsi Egyházmegye Kórházlelkészségétől

2021. február 19, péntek

A Pécsi Egyházmegye Betegek Gyógyítója Kórházlelkészsége február első felében tárgyi adományokat adott át a pécsi klinikáknak és a régió kórházainak. A csomagok a beteggondozás során használt munkaruhákat, védőfelszereléseket, maszkokat és fertőtlenítőszereket tartalmaztak. Emellett az osztályok működését segítő használati tárgyakat, és a közösségi előterekben használatos eszközöket is átadtak a kórházaknak.

Adományban részesült a szekszárdi, a mohácsi, a komlói, a szigetvári, a dombóvári és a bonyhádi kórház. A segítséget nagy örömmel fogadták mindegyik helyszínen, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjában és a Gyermekgyógyászati Klinikán is. Az átadáson részt vettek a kórházak intézményvezetői, osztályvezetői, az egyházmegye kórházlelkészei, lelkipásztorai, valamint a kórházlelkészség munkatársai is.

Forrás:

magyarkurir.hu