Pályázati kiírás Peer Program ösztöndíj elnyerésére

2020. szeptember 26, szombat

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar pályázatot hirdet a „Peer Program Ösztöndíj” elnyerésére a 2020/2021-es tanév őszi szemeszterére.

Az ösztöndíjra azon hallgató nyújthat be pályázatot: aki két sikeres félévet (első évet) teljesített a PTE ÁOK karán (általános orvos vagy fogorvos szakon), vagy a PTE ÁOK Karán végzett és jelenleg nappali tagozatos PhD hallgató a PTE ÁOK Doktori Iskoláiban.

Az ösztöndíj elnyerésének feltételei:

• aktív, nappali tagozatos hallgatói, PhD hallgatói jogviszony
  • jártas, megfelelően tájékozott az egyetemi élet kérdéseiben (mikor, kit kell keresni, hová kell fordulni, mi hol található az egyetemen. stb.)
  • ismeri a hallgatókra vonatkozó szabályzatokat
  • megfelelő kommunikációs készségekkel rendelkezik
  • empatikus
  • vállalja, hogy részt vesz a Peer-ek számára szervezett tréningen
  • vállalja, hogy folyamatos kapcsolatot tart a párfogást kérő diákokkal az őszi szemeszter lezárásáig
  • vállalja, hogy tevékenységéről részletes beszámolót ír
  • szóbeli meghallgatáson megfelel
  • hallgatói jogviszony igazolás – ezt a Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Iroda kéri be a Tanulmányi Hivataltól

A pályázatokat a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Magyar Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Irodába szükséges eljuttatni online az űrlap kitöltésével.

Jelentkezési űrlap

A digitális pályázati űrlaphoz csatolni szükséges:

• motivációs levél lehetőség szerint fényképpel

A pályázatok benyújtási határideje: 2020. október 2., 16:00 óra

A pályázatokról az Oktatási Dékánhelyettes által vezetett Szakmai Bizottság dönt.

A pályázatok elbírálási határideje: 2020. október 16.

Az ösztöndíj kifizetése az ösztöndíjat elnyerő pályázók részére az alábbi időbeli ütemezés szerint történik: A nyertes pályázók 5 hónapon keresztül havi 10.000 forint ösztöndíjban részesülnek, melynek kifizetése havi utalás formájában történik, tárgyhónapot követő hónap 15-ig.

További információ a programról